21 Mayıs 2010 Cuma

Madrid Ne Arar La Final de ? Kupa Barnebeuda


Önce stadımızı tanımak lazım. Santiago Barnabeu 27 ekim 1944 de çalışmalarına başkanmış bir stadyum. Stadın ilk adı Estadio Chamartin iken 4 ocak 1955' de santiago barnabeu ismini almıştır. Stadın kapasitesi ilk başlarda 120.000 i bulurken, bu daha sonradan 85.000 kişiye inmiştir. Stadın tamamı koltuklu ve uefa'nın son teknolojisine uygun bir yapıdadır. Stadın ayrıca metroya uzantısı da vardır. Öğrenciye 1,5 lira olup bindiğinizde hop barnabeu durağında inebiliyorsunuz. Aktarma varmış...
La Gazetta Della Sport'un finalle ilgili koyduğu resimde göze çarpan, bu stadı daha evvelden tanıyan 3 isim var. 3'üde Real Madridden işe yaramaz diye satılmış isim. Samuel Eto'o, Arjen Robben, Wesley Sneijder. Bu kelepir satışlardan en yakını zaten geçen sene oldu. Perez eminim şimdi düşünüyordur ulan ben ne bok yedim de şu iki portakalı sattım diye.
Ve usta ile çırak sonunda karşı karşıya. Aslında bir filmin sonu gibi. Yanında tercümanlığa başladığın birinin karşısına dünyanın kulüpler bazında en saygın, en iyisinin seçildiği kupada karşısına çıkıyorsun. Van gaal ile Mourinho final öncesi birbirlerine iki çift laf ettiler tabi. bu laflar içinse buyurunSeneler sonra ilk defa bu finalde bir İspanyol ve bir İngiliz yok. 2 İngiliz de yok. Asıl beklenen 2 İspanyol da yok. Final de bu sefer bir İtalyan var. 45 senedir bu kupayı alamayan, 5 senedir İtalyayı silip süpüren İnternazionale. Diğer tarafta ise, 1999'da bu kupanın bir ucundan tutmuşken 2 dakikada Manchester United'dan ağız burun dayak yiyen ve neye uğradığını şaşıran, Almanya da bütün sosyetenin ve elit insanların takımı Bayern Munih.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder